ЦСКА изпусна възможността да спечели първа титла при мъжете от 1995 година насам, след като загуби с 2:3 (-20, -26, 16, 20, -14) от шампиона Лукойл Нефтохимик в Бургас в третия мач от серията. Червените отстъпваха с 0:2 гейма, но проявиха характер и стигнаха до тайбрек, който загубиха с 14:16. Така бургазлии намалиха резултата в серията на 1-2 победи за ЦСКА. Утре от 18 ч. в зала "Младост" в Бургас е мач номер 4. Двубоят в зала "Младост" стартира с изпълнение на "Бургаски вечери" - поздрав за близо 1000 зрители в залата. Първата част започна равностойно, като играта се водеше точка за точка. Домакините по-често грешаха от начален удар, но компенсираха тази слабост с добро посрещане. Червената блокада бе на ниво и това позволи на ЦСКА да поведе с две точки при 7:5 и запази разликата до първото техническо прекъсване, което дойде при 8:6 за армейците. След това домакините от Лукойл Нефтохимик лека полека взеха инициативата в свои ръце и въпреки че изоставаха с 15:16 при втората техническа пауза, веднага обърнаха нещата в своя полза и поведоха с 18:17. Това пречупи гостите и те допуснаха 3 последователни точки в свои ущърб, за да се стигне до 21:18 за Лукойл. Бургазлии усетиха, че това е техният миг, натиснаха и спечелиха гейма с 25:20. Вторият гейм бе изпълнен с истински драматизъм. Гостите от ЦСКА се оттеглиха с преднина от 3 точки при първата техническа пауза ? 8:5. След това отличникът в Лукойл Петър Христов и Николай Николов доведоха резултата до 9:9. Възпитаниците на Александър Попов обаче взеха второто техническо. прекъсване при 16:14. След това червените започнаха да правят грешки и домакините от Лукойл изравниха резултата при 20:20. От тук до края на гейма играта вървеше точка за точка. Много неприятен инцидент се случи при 22:21 за домакините, когато либерото на Лукойл Добромир Иванов скъса минискус и Северин Димитров принудително върна в игра на този пост Калин Василев. ЦСКА изпусна геймбол при 24:23, а Стойко Ненчев и Бойко Бонев сгрешиха от сервис и дадоха предимство на съперника. В крайна сметка Лукойл с помощта на топреализатора си Петър Христов затвори гейма с 28:26. ЦСКА успя да върне един гейм, след като спечели третата част с убедителното 25:16. С чудесни изяви за червените през този гейм се отличи кениецът Филип Мейо, докато за домакините от Лукойл блесна Мартин Пенев. Армейците взеха първото техническо прекъсване с 8:6, а след това много набързо дръпнаха в резултата до 18:9 при втората техническа пауза. До края на гейма червените запазиха аванса си. ЦСКА изпусна един геймбол, но след сервис в мрежата на Николай Николов взе частта с 25:16. Четвъртият гейм също започна изключително равностойно, но червените поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. ЦСКА обаче не можа да увеличи разликата, а допусна изравняване и играта тръгна отново точка за точка. Втората техническа пауза дойде при резултат 16:15 за армейците. След това ЦСКА дръпна взе 3 точки преднина при с 18:15 и 5 точки 23:18, за да затвори гейма при 25:20 и да доведе нещата до тайбрек. В неговото начало нито един от двата тима не можа да вземе преимущество и играта отново се завърза и вървеше точка за точка. ЦСКА дръпна с 2 точки при 4:2, но Лукойл успя да изравни за 6:6. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:6 за армейците. Лукойл взе преднина при 9:8 и я запази при 11:10, въпреки че допусна изоставане при 9:10. След изключително драматичен завършек на този тайбрек, в който ЦСКА изпусна мачбол при 14:13, краен победител се оказа Лукойл, който спечели с 16:14 и така намали резултата във финалната серия за титлата до 1-2 победи за столичани. Следващият четвърти мач е утре и отново е в зала "Младост" във Бургас. Ако Лукойл достигне до победата и в този мач и изравни серията за 2:2 победи, то петият и решителен мач за титлата ще бъде в София в петък, когато Лукойл ще гостува на ЦСКА в зала "Васил Симов" на Червено знаме. Нетинфо