В първи полуфинален мач от Шампионската лига Челси се добра като гост до равенство 1:1 с Ливърпул в даденото от съдията продължение с автогол на Йон Арне Рийзе. Дирк Кайт даде преднина на Ливърпул в 43-та минута, кога то успя да промуши топката между краката на вратаря Петър Чех. Изглеждаше, че Ливърпул ще вземе минимална преднина преди гостуването на Стамфорд Бридж, но в даденото от съдията продължение Саломон Калу центрира топката в наказателното поле на домакините. Рийзе, който замени в 62-та минута контузения Фабио Аурелио, в опита си да изчисти я забоде неспасяемо във вратата на съотборника си Пепе Рейна. Челси не заслужаваше този подарък, защото футболистите на Ливърпул доминираха почти през цялото време, но само отличните прояви на Чех не позволиха отбелязването на повече голове за мърсисайдци. В другия полуфинал от Шампионската лига днес един срещу друг ще се изправят Барселона и Манчестър Юнайтед. БГНЕС