В първи полуфинален сблъсък от Шампионската лига тимовете на Барселона и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0 и оставиха победителят от срещата да се реши на "Олд Трафорд" в Манчестър. Още във втората минута Кристиано Роналдо изпълни пряк свободен удар, но кълбото излезе в корнер, след изпълнението му португалецът стреля с глава, топката се удари в ръката на Милито и последва дузпа. Зад кълбото застана Роналдо, но техничният му удар нацели десния страничен стълб на вратата. В 10-ата минута домакините от Барселона създадоха първата си голова опасност, но отбраната се намеси добре. След три минути Едвин ван дер Сар сбърка, но Ето`о пробва пас към Меси и атаката пропадна. Към края на полувремето домакините опитаха натиск към вратата на Манчестър Юнайтед. В 38-ата минута Деко се опита да затрудни Едвин ван дер Сар, но слабият му удар не затрудни стража на гостите. Рафаел Маркес получи жълт картон в 44-ата минута за нарушение срещу Роналдо и ще пропусне реванша в Манчестър. В 52-ата минута при първата по-сериозна опасност през втората част каталунците спретнаха образцова контрааката. Меси намери Шави, който подаде на Ето`о, но шутът на камерунеца прати кълбото в аут. В следващата атака Карик повтори упражнението пред вратата на домакините, но и той не сполучи. В 60-ата минута Шави стреля от 15 метра, но Ван дер Сар улови кълбото. В 83-ата минута Тиери Анри проби отляво и стреля, но вратарят отби кълбото. Предимството на Барселона в ударите не доведе до попадение във вратата на Едвин ван дер Сар. В 88-ата минута Тиери Анри стреля от пряк свободен удар, но отново вратарят улови. В даденото от съдията двеминутно продължение нищо не се случи и победителят от срещата ще се реши на "Олд Трафорд" в Манчестър. Нетинфо