Отборът на ЦСКА се приближи до 31-ата си титла в българското първенство, след като победи Марек с 4:0 на стадион „Българска армия” в среща от 26-ия кръг на „А” група. „Червените” откриха резултата в 14-та минута, когато след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Флорентин Петре топката попадна в мрежата на вратаря на дупничани Белчев. В 26-та минута, Емил Гъргоров натресе напречната греда на Марек след хубав удар от около 13 метра. В 29-та минута, Неи получи пас от дълбочина, вратаря Белчев се размина с топката, а за бразилеца не остана нищо друго, освен да направи резултата 2:0. Натискът на „червените” продължи и през второто полувреме, а в 51-та минута Неи отбеляза втория си гол в мача след хубава асистенция на Маркиньос. В 54-та минута, гостите успяха също да ударят греда след хубав изстрел на Младенов. В 72-та минута, Йордан Юруков изпълни страхотен пряк свободен удар и оформи крайния резултат от 4:0 в полза на лидера в шампионата. ЦСКА може да стане шампион и на теория още в следващия кръг , когато отбора гостува на Ботев Пловдив. В другата среща от днес, Черноморец победи в Бургас гостуващия отбор на Ботев с 3:1. Николай Николов откри резултата в 14-та минута, Георги Божилов направи 2:0 с попадение в 42-та минута, а Марсио в 86-та минута оформи класическия резултат за „акулите”. Георги Христов само успя да намали в самия край на мача за крайното 3:1. БГНЕС