Отборът на “Шумен 2001” завърши 2:2 при гостуването си на “Сливен 2000” в мач от 23-я кръг на Източната “Б” професионална футболна група. Нападателят Георгиев откри резултата за шуменци в 23-та минута, но с голове на Миндев (26 мин.) и Атанасов (61 мин.) “Сливен 2000” обърна развоя на срещата в своя полза. Четири минути по-късно Фахрединов вкара за 2:2. Домакините имаха идеалната възможност 5 минути преди края на мача да вземат победата, но Миндев пропусна дузпа. През есенния полусезон, на ст. “Панайот Волов”, двата отбора отново завършиха 2:2. Тогава “Шумен 2001” излезе като абсолютен фаворит, но само след 10 минути игра трябваше да заличава пасив от 2 гола. Три кръга преди края на първенството, шуменци заемат 9-то място във временното класиране с 31 точки (8 победи 7 равенства и 8 загуби). Следващият си мач като домакини на “Спартак” (Пловдив), футболистите на Валери Венков ще изиграят на 12 май (събота) от 18.00 часа. ШУМ.БГ