Една година след като късметът му обърна гръб по улиците на Баку, Валтери Ботас спечели Гран при на Азербайджан, а "Мерцедес" продължи пълната си доминация във Формула 1 с историческа четвърта двойна победа от четири старта през 2019 г.

Петкратният световен шампион Люис Хамилтън завърши втори и допълни отличния уикенд на "сребърните стрели". Те станаха първият отбор в историята на Формула 1, който започва сезон с четири поредни двойни победи.

Ботас направи поредното си силно състезание и се върна начело в класирането при пилотите. Той събра 87 точки и поведе с една пред Хамилтън. Двамата имат по две победи и две втори места, но финландецът е на върха заради бонус точката, която завоюва с най-бързата си обиколка в Гран при на Австралия.

"Беше тежко състезание, въпреки че може би не се случиха кой знае колко неща в челото. Люис обаче ме притискаше през цялото време. Щастлив съм, че видях карирания флаг от първа позиция", каза Ботас след състезанието.

Пилотът на "Ферари" Себастиан Фетел допълни почетната стълбичка в Баку. Макс Верстапен с "Ред бул" се нареди четвърти, а след големите проблеми в квалификацията Шарл Льоклер класира второто ферари на пета позиция. Пилотът от Монако спечели и бонус точката за най-бърза обиколка.

Серхио Перес завърши шести, а съотборникът му в "Рейсинг пойнт" Ланс Строл - девети. Между тях се наредиха двата болида на "Макларън". Карлос Сайнц зае седма позиция, а Ландо Норис - осма. Кими Райконен с "Алфа Ромео" допълни топ 10.