Капитанът на българския национален тим по волейбол Пламен Константинов триумфира за втори пореден път като шампион на Гърция с тима на Ираклис (Солун), който спечели титлата за четвърти път в своята история. Във финалната плейофна серия за титлата Ираклис надделя с 3:0 победи срещу отбора на Панатинайкос. В последния трети мач Гибона не игра заради контузия, но въпреки това тима на Ираклис, който тази година празнува 100-годишнината от основаването си, срази като гост тима от Атина с 3:1 гейма (26-24, 25-27, 22-25, 21-25) и спечели шампионската титла. Така Пламен Константинов се окичи със златните медали в южната ни съседка за рекорден пети път, след като той е ставал шампион на Гърция и с тимовете на Арис, Олимпиакос и Панатинайкос. През този сезон обаче отборът на Гибона успя а спечели и Суперкупата на Гърция, а Константинов не може да се похвали с такъв дубъл при успехите си останалите три гръцки тима. /БГНЕС