ЦСКА спечели и на теория рекордната си 31-ва шампионска титла на България и изпревари по този показател клуб номер 1 на XX век Реал Мадрид, който все още само на практика си е гарантирал 31-ия рекорден трофей в Испания. В среща от 27-ия кръг на елитната ни „А” група „армейците” победиха като гости Ботев Пд с 3:1 и така вече и на теория станаха шампиони на България за 2008 година. Още в 3-ата минута на мача, който се игра пред празните трибуни на стадион "Христо Ботев" в Пловдив заради изтърпяване на наказание на "канарчетата", вратарят на домакините Лилчо Арсов получи жълт картон за реплика към съдията. В 10-ата минута след изпълнение на корнер коженото кълбо попадна в бразилския таран на „червените” Неи, който отпраи удар с глава, но уцели напречната греда зад Арсов. В 11-ата минута отново след корнер пред вратата на домакините бившият играч на Локо Пд Кирил Котев отправи удар с глава, но топката премина над вратата. Едва в 14-ата минута се стигна и до първата опасност пред вратата на „армейците”, след като Какалов се озова в близост до наказателното поле, но би прекалено слабо. Сражът на ЦСКА Ивайло Петров пък изпусна топката, но след това опасността бе предотвратена. Три минути по-късно нигериецът с български паспорт Удожи се опита със задна ножица да изненада Лилчо Арсов след подаване на Петре по въздуха, но резултатът си остана 0:0. В 26-ата минута отново Неи бе най-деен в наказателното поле на домакините, но този път нищо не можа да му попречи да реализира гол и да открие резултата в полза на бъдещия шампион. Удоджи тръгна по лявото крило на атаката на „червените” и по перфектен начин успя да навлезе диагонално в близост до наказателното поле, след като финтира двама защитници на Ботев. След това нигериецът центрира към Петре, който стигна топката на аутлинията и мигновено подаде към Неи, който на празна врата отбеляза. Вратарят на Ботев Лилчо Арсов успя да хване топката, но зад голлинията, което означаваше само едно, а именно, че ЦСКА повежда с 1:0. В 31-ата минута "канарчетата" стигнаха до равенство 1:1, след като главният съдия Стефан Спасов свири дузпа за тях заради игра с ръка на Йордан Тодоров в наказателното поле. Точен от бялата точка за бе голмайсторът на "А" група Георги Христов. Две минути по-късно се стигна до ново опасност пред вратата на Ботев, след като Кирил Котев се размина с гола при едно центриране. В 41-ата минута заради нарушение срещу Петре от страна на Димитров дузпа бе отсъдена и в полза на ЦСКА. Зад топката застана Неи, който бе безапелационен за 2:1, както и и приключи първото полувреме, в което определено „червените” играха по-добре. И след почивката ЦСКА продължи да владее положението в мача, след като бе по-активният тим на терена. В 48-ата минута Георги Аварамов от домакините получи жълт картон за ушение срещу Маркиньос, който също видя жълтия цвят на картона минутка по-късно. В 52-ата минута Алегре от домакините бе заменен принудително, като на негово място в игра се появи Николай Харизанов. Четири минути по-късно Емил Гъргоров изведе чудесно Неи в наказателното поле на „канарчетата”, но бразилецът не можа да уцели рамките на вратата. В 60-ата минута след удар от около 30 метра на Флорентин Петре след пряк свободен удар мина на сантиметри от вратата на Арсов. Минутка по-късно в игра за „армейците” се появи панамският национал Гарсес, който смени Удоджи. В 66-ата минута Тодор Янчев се опита да стреля в близост до вратата на Ботев, но не успя да сътвори нещо опасно. В 70-ата минута наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов извади от игра и голмайстора на „червените” Неи, като има съмнения за контузия на бразилеца. На негово място на терена се появи Ненад Настич. В 72-ата минута Гъргоров бе изведен прекрасно от Янчев. Той навлезе в наказателното поле и отправи силен удар по посока на Арсов, който мина на сантиметри от вратата. В 84-ата минута Флорентин Петре бе изведен диагонално отдясно в наказателното поле. Румънецът финтира двама защитници на Ботев и с прекрасен удар в горния ляв ъгъл вкара за крайното 3:1, което направи ЦСКА за 31-и рекорден път шампион на България. След успеха под Тепетата днес преднината на „червените” пред втория в класиарнето Левски е 13 точки само три кръга преди края на родния ни шампионат. „Сините” имат и мач по-малко срещу Черноморец в Бургас, който ще изиграят по-късно тази вечер, но дори и да го спечелят, те вече нямат шанс да атакуват златните медали, които отдавана бяха придобили силен отенък в червено. /БГНЕС