Воденият от Димитър Димитров – Херо тим на Черноморец победи Левски с 2:1 в последната среща от 27-ия кръг на елитната ни „А” група и отдалечи „сините” на 13 точки от новия и вече 31-кратен шампион на България ЦСКА. В 3-ата минута на мача, който се игра на стадион „Лазур” в Бургас, Караканов от Черноморец центрира от пряк свободен удар, но Томашич се намеси сигурно и изчисти напред. След четвърт час игра Дяков проби по десния фланг и центрира пред малки пеналт, където Георги Божилов нанесе удар с глава, но Петков улови топката. В 24-ата минута македонецът Дарко Тасевски от Левски проби през центъра и привлече вниманието на двама бранители, след което пусна технично към нахлуващия на скорост Жоазиньо, който обаче стреля доста неточно. Две минутки по-късно Тасевски и Жоазиньо комбинираха добре в пеналтерията на Черноморец при което бразилецът се освободи от двама бранители и стреля, но притичалия Кръстев изби. След половин час игра на стадион „Лазур” в Бургас Жоазиньо намери Зе Соарес в наказателното поле на домакините, крилото напредна и пробва центриране, но Траян Дянков пресече и изби в корнер. В 32-ата минута Божилов нахлу през центъра и подаде към нахлуващия от ляво в наказателното поле Любенов, който му върна с остро центриране по земята успоредно на голлинията, а за тарана не остана нищо другои освен да отбележи със силен шут и да оркрие резултата за 1:0 в полза на „акулите”. Две минути по-късно Рабех бе притиснат от Дянков и Божилов на десет метра пред дъгата на пеналтерията и сгреши, след което извърши фаул срещу нападателя. Караканов изпълни прекия свободен удар, но топката мина на метър над напречната греда. В 41-ата минута Миро Иванов центрира в наказателното поле към Зе Соарес, който под натиска на бранител на домакините се размина с топката, но нахлуващия зад гърба му Огнянов се опита да стреля, Николов се намеси и предотврати опасността. „Сините” опитваха по всякакъв начин да възстановят статуквото, и след центриране на Жоазиньо от пряк свободен удар в ляво от вратата, Балтанов се опита да играе с глава, но се подхлъзна и Дянков изчисти силно напред. Това бе и последното по-интересно положение за първата част. След почивката в 46-ата минута Николай Димитров проби по левия фланг на скорост и центрира остро, но Караканов изби в корнер. В следващата атака на „сините” Кръстовчев намери с центриране Николоай Димитров непокрит в пенала, но юношата на Левски предпочете остро успоредно подаване, което не бе засечено от никого, вместо да нанесе завършващ удар. В 49-ата минута Караканов изпълни корнер, след меле топката попадна у Божилов, който стреля през купа от играчи, Петков се намеси и изби, но Николай Кръстев насочи топката във вратата от два метра за 2:0 в полза на домакините. В 70-ата минута Огнянов центрира от ляво в пеналтерията, където Боримиров нанесе удар с глава, който мина над напречната греда. Две минути по-късно Рабех сгреши, Траянов му отне топката и напредна, след което стреля опасно, но Петков изби в корнер. В ответната атака на Левски Караканов извърши нарушение срещу нахлуващия през центъра Мирослав Иванов, за което получи втори жълт картон. Последва две минутно прекъсване на мача, футболистите обградиха съдията да му искат обяснение. Минев изпълни прекия свободен удар и центрира в малкия пеналт, където Миланов вкара с глава, но страничния съдия вдигна флага за засада. В 77-ата минута Николай Димитров стреля мощно с десния крак към близкия ъгъл на вратата на Черноморец, Стоянов понечи да хване топката, но тя влезе в мрежата за 2:1. В 84-ата минута Николай Димитров центрира от ляво към Кръстовчев, който стреля, но прекалено слабо, за да затрудни Стоянов. В 89-ата минута след неразчетено излизане на Стоянов, който изби центриране, топката бе изстреляна от Мирослав Иванов, а ударът ми мина на сантиметри от десния страничен стълб. В крайна сметка „акулите” победиха „сините” с 2:1 и запазиха 8-ата си пшозиция във временното класиране с актив от 41 точки. Иначе след този 27-и кръг ЦСКА си исигури 31-ата шампионска титла, след като има актив от 71 точки. На второ място остава Левски, но „сините” имат 13 точки по-малко от „армейците” и са с 68. Трети е Локо Сф с 50, а на четвъртата позиция е Литекс с 47, въпреки че загуби в днешното си гостуване на Черно море с 1:2. Варненският тим е на 6-о място с 43 точки. БГНЕС