България взе трети златен медал от европейските игри в Минск след триумф на каратистката Ивет Горанова. В дисциплината "кумите" категория до 55 кг българката победи Анжелика Терлюга от Украйна с 4:3 точки.

Срещата беше изключително оспорвана. Българката поведе с 1:0, но след това Терлюга нанесе удар в главата с крак, който ѝ донесе три точки. Въпреки това Горанова остана концентрирана и успя да вземе златото. Две секунди преди края украинският щаб поиска видеоповторение, но не бяха присъдени точки на тяхната състезателка.

Това е трети златен медал за България от европейските игри в Минск. Всички титли за страната дойдоха от бойните спортове. Мария Оряшкова спечели титлата в самбото до 80 кг, а Станимира Петрова стана шампионка в бокса.

Страната завършва с 18 отличия - три златни, 7 сребърни и 8 бронзови. Това е със седем повече, отколкото преди 4 години на Игрите в Баку, когато българските спортисти спечелиха 10 медала - 1 златен, 4 сребърни и 5 бронзови.