Играчите на Панатинайкос са новите баскетболни крале на Европа. Гръцкият тим спечели “Файнъл Фор” на Евролигата след успех с 93:91 над миналогодишния победител ЦСКА Москва пред собствена публика в Атина. Рамунас Сискаускас вкара 20 точки за “детелините”, докато гръцкият национал Теодорос Папалукас от ЦСКА бе най-резултатен в срещата с 23 точки. Домакините водеха с 46:36 на полувремето, но в третата четвърт руският отбор направи впечатляващ обрат, за да поведе с 51:50. До края на частта обаче, Панатинайкос отново намери верния ритъм и възстанови преднината си от 10 точки – 67:57. В последната четвърт, ПАО удържа на опитите на ЦСКА за изравняване на резултата и стигна до първия си връх в турнира от 2002 година насам. Това е шеста европейска клубна титла в кариерата на треньора на Панатинайкос Желко Обрадович. /БГНЕС