Отборът на Байерн Мюнхен стана шампион на Германия за рекорден 21-и път, след като завърши 0:0 като гост на Волфсбург в среща от 31-ия кръг на Бундеслигата и така си осигуриха аванс от 10 точки пред Вердер Бремен само 3 кръга преди края на шампионата. „Баварците” разочароваха с играта си през първото полувреме във Волфсбург, като домакините имаха по-сериозните положения за гол в тази среща. След почивката Байерн продължи да играе без всякакво желание, като се стремеше предимно да руши играта на противника, без да прави каквото и да е било в офанзивен план. Липсваха красивите комбинации между Рибери и компания. Волфсбург имаше от своя страна няколко шанса, но въпреки това „вълците” не успяха да стигнат до попадение и така на практика вече нямат шанс за класиране в евротурнирите. Байерн е убедителен лидер след този кръг с актив от 67 точки, следван от Вердер Бремен с 57 и Шалке 04 с 55. /БГНЕС