Локомотив София сътвори сензацията в срещите от 28-ия кръг на „А” група, след като победи с 1:0 Левски като гост на стадион „Георги Аспарухов”. По този начин „железничарите” на практиха си осигуриха третото място в крайното класиране, докато Левски остана на 16 точки от лидера ЦСКА, на който гостува в следващия кръг. Още в 6-ата минута нападателят на Левски Еньо Кръстовчев отправи удар с глава, след центриране на Зе Соареш, но вратаря на Локо Сф Голубович улови топката. Четири минути по-късно Марчо Дафчев отправи опасен шут от пряк свободен удар, но стражът на „сините” Петков изби в корнер. В 24-ата минута домакините подхванаха атака отдясно, Зе Соареш напредна, намери пред пеналта Кръстовчев, който с едно докосване подаде към Мирослав Иванов, но той бе изпреварен от Голубович. В 33-ата минута Кръстовчев пропусна чист гол, след като отблизо с глава изпрати топката над гредата. В 40-ата минута Мирослав Иванов пропусна ново изгодно положение за „сините”, след като излезе сам срещу Голубович, но отправи топката право в стража на гостите. След почивката в 52-ата минута Мирослав Иванов финтира Дзаферович пред пеналта, шутира, но топката мина над гредата. В 63-ата минута Зе Соареш центрира отдясно към далечната греда където бе Кръстовчев, той свали топката към свободния Мирослав Иванов, който плонжира от два метра и отправи удар с глава, топката се удара в гредата, разходи се по голлинията и гостите изчистиха кълбото. В 69-ата минута Дзаферович можеше да си отбележи автогол, след като направи шпагат и изчисти топката опасно покрай собствената си врата. В последната 90-а минута на мача „железничарите” отбелязаха гол, чрез Златински, който се възползва от грешка в синята защита и отблизо търкулна топката в мрежата на Петков, за да донесе трите точки за своя тим. Така след този 28-и кръг Левски остава на второ място във временното класиране, но на рекордните 16 точки разлика от шампиона ЦСКА. БГНЕС