След като Аякс пропусна възможността да стане шампион на Холандия преди седмица, сега грабна Купата на страната, след като на финала победи АЗ Алкмаар с 8:7 след дузпи. Рекордьорът по шампионски титли на Холандия трябваше да играе две продължения срещу възпитаниците на Луис ван Гаал, тъй като редовното време завърши при резултат 1:1. Още в 4-ата минута Муса Дембеле откри резултата за АЗ Алкмаар, който преди седмица също имаше възможност да стане шампион на Холандия, но отстъпи в последния кръг с 2:3 като гост на аутсайдера Екселсиор и така подари титлата на ПСВ Айндховен. До края на полувремето в Ротердам, където се проведе финалът за Купата пред 35 000 зрители, не паднаха нови попадения. След почивката Аякс успя да стигне до изравнително попадение, дело на голмайсторът на тима Клаас Ян Хунтелаар в 51-ата минута. След като резултата остана непроменен и след 120 минути игра се наложи изпълнението на наказателни удари, при които по точни бяха футболистите на Аякс. Така този тим триумфира с Купата на Холандия за 17-ти път в своята история. Аякс можеше и да има дубъл тази година, ако отборът не бе записал по-лоша голова разлика от шампиона ПСВ Айндховен, който спечели титлата само с 1 гол повече на сметката си. /БГНЕС