В края на първото полувреме Левски поведе на ЦСКА с 1:0 на стадион "Българска армия". Гола отбеляза Еньо Кръстовчев, след рикошет. Само осем минути след началото на вечното дерби между ЦСКА и Левски главният съдия Антон Генов го прекъсна за няколко минути. Двете агитки запалиха множество факли и димки и над стадион "Българска армия" се образува гъст облак от дим и това накара реферът да спре мача. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на юношата на "червените" Михаил Николов, който почина вчера, след тежко боледуване. Това е дебют на новия треньор на "сините" Велислав Вуцов, който пое отбора в сряда, след като Станимир Стоилов бе уволнен. Половин час преди началото на вечното дерби между ЦСКА и Левски станаха ясни стартовите състави на двата отбора. Вили Вуцов реши да не рискува с пускането в игра на Лусио Вагнер, който беше контузен, на негово място в защитата ще излезе Веселин Минев. В 4-ата минута Левски имаше възможност да открие резултата, но ударът на Рабе срещна тялото на защитник на ЦСКА. В 16-ата минута Минев сбърка в защита и Петре му отне топката, но Игор Томашич се намеси решително и изчисти коженото кълбо. В 19-ата Тодор Янчев направи най-сериозния пропуск до момента. Халфът на ЦСКА бе оставен непокрит в наказателното поле на Георги Петков, но би край лявата греда на вратата му. В 39-ата минута Велизар Димитров се откъсваше сам срещу Петков и Рабе го задържа на границата на наказателното поле, но Генов не отсъди нарушение. В 43-ата минута Ники Димитров стреля отдалеч, след което топката рикошира в крака на Кръстовчев и коженото кълбо се спря в мрежата на ЦСКА за 0:1. ЦСКА - 12.Ивайло Петров, 30.Йордан Тодоров, 3.Александър Тунчев, 6.Кирил Котев, 13.Никола Вуядинович, 18. Флорентин Петре, 5.Тодор Янчев, 28.Маркиньос, 11.Емил Гъргоров, 8. Велизар Димитров, 99.Неи Левски - 1.Георги Петков, 3.Живко Миланов, 4.Игор Томашич, 5.Юсуф Рабе, 14.Веселин Минев, 7.Даниел Боримиров, 22.Дарко Тасевски, 11.Зе Суарес, 24.Николай Димитров, 16.Мариян Огнянов, 27.Еньо Кръстовчев