Бразилецът Фелипе Маса с Ферари победи за трети пореден път в състезанието за Голямата награда на Турция, което се проведе днес в Истанбул. След него останаха британецът Люис Хамилтън с Уилямс-БМВ и Кими Райконен от Финландия с Ферари, които се вместиха в половин секунда. В зоната на точките влязоха още Роберт Кубица, Ник Хайдфелд, Фернандо Алонсо, Марк Уебър и Педро де ла Роса. Маса, който спечели и полпозишън в тренировките, поведе в състезанието, а в един от първите завои Райконен и Ковалайнен се удариха, което попречи на Ковалалайнен да направи добро състезание. До 13-тата обиколка Маса водеше пред Хамилтън, Райконен и Ковалайнен. След първото си влизане в бокса той излезе трети зад Райконен и Ник Хайдфелд, но отново си върна първата позиция след тяхното спиране. В 24-тата обиколка обаче Хамилтън успя да го изпревари, след като Маса взе твърде широко завой и остави британецът да влезе от вътрешната му страна. Но само след 8 обиколки той отново влезе в бокса, предоставяйки на Маса лидерската позиция в състезанието. Той отново пое водачеството, след като Маса и Райконен влязоха за втори път в бокса, но третото му спиране поради избраната тактика 13 обиколки преди края отново го остави зад бразилеца. Сънародникът на Маса Рубенс Барикело не успя да спечели нищо в рекордното си 275-то състезание за Формула 1. В генералното класиране при пилотите продължава да води Райконен с 35 точки, Маса и Хамилтън разделят второто място с по 28. При консрукторите първи са Ферари с 63 точки пред БМВ-Заубер с 44 и Макларън с 42. /БГНЕС