Отборът на Барселона оново разочарова привържениците си като допусна загуба в последния си двубой на "Камп Ноу" за сезона. В среща от 37-ия предпоследен кръг в Примера дивисион каталунците отстъпиха с 2:3 пред тима на Майорка. Наставникът на Барса Франк Рийкард, за когото това бе последен мача начело на тимa, и възпитаниците му бяха посрещнати с освриквания на стадиона. Двубоят започна по-добре за гостите, които неочаквано наложиха натиск в началните минути. Постепенно обаче каталунците започнаха да аатакуват доста по-често и това доведе до откриването на резултата в 17-ата минута. Автор на попадението бе Тиери Анри, след самостоятелен пробив и хубав пас от Меси - 1:0. Домакините продължиха да нападат, но до втори гол не се стигна. Той падна в началото на втората част, когато Меси стреля, но ударът му бе избит от стража на гостите. Самуел Ето'о обаче не сбърка при добавката и се разписа за 2:0. За пореден път през този сезон обаче момчетата на Франк Рийкард не съумяха да запазят добрата си преднина и допуснаха не само изравняване, но и пълен обрат. В 67-ата минута Валеро намали до 2:1, а само три минути по-късно Уебо възстанови равенството с хубав прехвърлящ удар - 2:2. В даденото от съдията продължение на двубоя голмайсторът на Майорка, Гуиса оформи крайното 2:3 и феновете по трибуните развяха белите кърпички. В друга среща от кръга Валенсия частично се реваншира на привържениците си за срамната загуба от Барселона в 35-ия кръг с 6:0 и тази вечер разби сигурния изпадащ Леванте с 5:1 като гост. Звездата на "прилепите" Давид Виля бе в основата на успеха, като записа хеттрик в двубоя. Той откри резултата за гостите още 14-ата минута, а в 30-ата покачи на 0:2. Две минути по-късно Хосе Серано успя да върне едното попадение, но само три минути след него Хуан Мата покачи до 1:3. В рамките само на 60 секунди през втората част (между 66-ата и 67-ата минута) бяха отбелязани две попадения, с автори Мигел Анхел Ангуло и Давид Виля, с които бе оформен крайният резултат 1:5. Шампионът на Испания Реал Мадрид пък записа равенство в предпоследния кръг, завършвайки 2:2 при гостуването си на Реал Мурсия. Домакините поведоха в резултата с гол на Рикардо Оливейра в 19-ата минута, а седем по-късно Рууд ван Нистелрой изравни - 1:1. През втората част двата тима си размениха по още едно попадение дело на Робиньо в 77-ата и на Серхио Фернандес в 86-ата минута за крайното 2:2. След приключването на този кръг начело в класирането в Примера дивисион продължава да бъде Реал Мадрид с актив от 82 точки, следван от Виляреал със 74, Барселона с 64 и Атлетико Мадрид с 64 точки. В дъното на таблицата са Сарагоса, който заема 18 място с актив от 42 точки, Мурсия на 19 позиция с 30 точки и напоследно място е отборът на Леванте със само 26 спечелени точки. Леванте и Мурсия са сигурни изпадащи в Сегунда дивисион.