Трудно могат да се намерят прилагателни, които да опишат недодяланото лице на футболното съдийство в мач, който отборът на Калиакра успя да вземе необходимите им три точки в Търговище, съобщи кореспондентът на БГНЕС в града. Това се случи в двубой, който очертаваше пътя към бараж за влизане в „А” футболната група. Близо 800 зрители изгледаха среща, дирижирана от услужливата свирка на скандалния съдия Валери Петровски. Първата част премина при пълно превъзходство на домакините, които стояха по-добре на терена и създадоха няколко удобни положения за гол. Първият сигнал, че свирката на съдията има симпатии към северното Черноморие, дойде в 35 мин., когато страничния съдия Славов пусна близо триметрова засада на Петков, който излезе сам от ляво срещу Димов, но вместо да центрира, потърси комбинация с Караджов и проигра най-чистото положение за гостите. След почивката играта отново започна със силен натиск на Светкавица, който беше спиран на моменти от свирката на Петровски. Всяко спорно единоборство се отсъждаше с обратен знак срещу търговищкия отбор и „елегантно” успя да изравни играта. В 56 мин. Арабов изведе Кънев в наказателното поле, където беше фаулиран грубо, но съдията остана безмълвен. Десетина минути по-късно мощен пробив на Петров беше последван от центриране, но Добрев с върха на пръстите си успя да отклони топката от главата на връхлитащия Генов. Кулминацията на срещата настъпи в 85 мин., когато само съдията Петровски видя нарушение в наказателното поле на домакините и посочи бялата точка за изпълнение на дузпа. Зад топката застана Тодоров и простреля долния ляв ъгъл за 0:1. Това беше и единствения удар в срещата към търговищката врата. След това стадионът се превърна в тепих. Две минути по-късно, страничния съдия вдигна флага още преди да е последвал пас към нападател на Светкавица и се заформи страхотно меле. Наложи се хора от щабовете и на двата отбора да усмиряват футболистите на терена, но съдията не видя достатъчно основание да бръкне в джобчето с картоните. Минута по-късно страничния съдия Славов, отново напомни за себе си когато при една атака вдигна флага за засада, независимо че на метър пред голлинията имаше играч на гостите. Последваха нови разправии, а виждайки, че нещата отиват на зле, въпреки даденото от него петминутно продължение, Петровски побърза да свири две минути по-рано края на пародията наречена БГ футбол. След мача треньорът на Светкавица Пламен Донев каза, че ще подаде жалба. Той сподели, че мачът е бил предварително решен с избора на съдийската тройка. Донев разказа, че вечерта преди срещата Детелин Димитров се е обадил на футболистите от търговищкия тим Георги Кючуков и Здравко Петров, за да ги пита каква им е цената. Двата категорично отказали и според Донев парите били пренасочени към съдиите. „Този съдия отдавна показва психически отклонения. Той не е в ред”, каза президентът на търговищкия клуб инж. Петко Матеев „Ако ни бяха надвили с игра нямаше толкова много да боли”, допълни той. Треньорът на победителите Тони Здравков каза, че през първата част възпитаниците му играли под възможностите си. Относно дузпата треньорът каза, че тя е абсолютно ясна. /БГНЕС