Най-популярният български отбор Левски спечели първия си и единствен трофей за сезона, предаде репортер на БГНЕС. Сините футболисти вдигнаха огромен 2,5-метров шахматен цар, след като победиха тима на Чес Юнайтед с 3:2 в шоу-спектакъл на стадион "Георги Аспарухов". Отборът на Левски в жълти екипи излезе срещу шахматистите в състав Георги Петков, Игор Томашич, Лусио Вагнер, Жоазиньо, Николай Димитров и играещите треньори Вили Вуцов и Емил Велев. Тимът на гросмайсторите с вратар Василий Иванчук и Веселин Топалов, Сянчжъ Бу, Левон Яронян, Иван Чепаринов и Тимур Раджабов, бе подсилен от топ-плувеца Петър Стойчев. Мачът се игра на малки вратички и на половината терен в две полувремена по 10 минути. През първото точни за футболистите бяха Николай Димитров (2`) и Игор Томашич (8`), а Чепаринов създаде най-опасната възможност за своите и с далечен изстрел принуди Ники Димитров да отбива топката от голлинията. През втората част Петър Стойчев върна интригата с гол от дузпа, отсъдена за нарушение на Велев срещу капитана на шахматистите Топалов. Томашич сложи край на спора с гол в глава три минути преди края, а Чепаринов увенча добрата си игра в атака с попадение в заключителните секунди. След края участниците от двата отбора получиха купи и индивидуални награди, като тази за най-спортсменска игра бе връчена на Бу, който не разбра защо и какво получава. Василий Иванчук пък даде сериозна заявка за заместник на Георги Петков при трансфер на вратаря на Левски в чужбина, след като отрази канонада от удари. С коректната си игра състезателите и от двата отбора не затрудниха особено главния рефер Йозеф Винацер, изпълнителен директор на М-Тел. /БГНЕС