Шуменската Професионална гимназия по механотехника, електроника, телекомуникации и транспорт „Христо Ботев" празнува 70 години от създаването си. Кръглата годишнина ще се отбележи с много събития, а началото им бе дадено днес във фоайето на училището.
"Вие сте част от една образователна институция, която е с утвърдени позиции в нашия град. Тук ви помагаме да се развивате и да получавате знания в интересни за вас дейности и вярвам, че сред вас са бъдещи ръководители на фирми", обърна се към учениците директорът на гимназията Галина Младенова.
Училището е създадено с постановление на Министерски съвет през 1949-та година и последваща заповед на министъра на народната просвета, в която е открита Механо-електротехническа гимназия.
На 1 септември 1954-та година гимназията е преобразувана в Техникум по механотехника. В началото на учебната 1963/1964 г. училището избира за свой патрон Христо Ботев. През 1996-та приема названието Техникум по механотехника, електроника и транспорт "Христо Ботев", а от 2008-ма е Професионална гимназия по механотехника, електроника, телекомуникации и транспорт.
От създаването на училището до сега през него са преминали над 20 000 ученици. В момента в ПГМЕТТ "Христо Ботев" се обучават 363 младежи в редовна и 25 в задочна форма.
Програмата на честванията включва Конкурс за презентация „Моята професия", Конкурс за есе „Моето училище", турнири по футбол и волейбол, волейболна среща между отборите на учители и ученици и др. Датите 19, 20 и 21 ноември са определени за Дни на професиите в ПГМЕТТ „Христо Ботев", като на 21-ви от 16, 00 часа училището организира "Среща на поколенията". На 22-ри ноември пред ДКТ „Васил Друмев" ще бъде открита фотоизложба „70 години ПГМЕТТ „Христо Ботев" - Шумен", а честванията ще завършат с тържествен концерт на 28 ноември от 11,00 часа в залата на Театъра.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Тези 25 в задочна форма са ми малко мътни (да се разбира тъмни).
Анонимен
Като гледам за трудови войски бъдещеи кадри.
Анонимен
В кое училище няма тъмни, вече на там върви Родината. Браво на момчетата, че са си избрали да имат професия, там е бъдещето. Но цял месец , то циганските свадби са така дълги дни и нощи.
село или град
ТОХА кога ще премина към Селскостопанския, то вече всички ученици или са селяни, или ги няма.
Родител
Най доброто училище в града . Уникални учители с правилен подход към всеки един ученик .
алеко
какво значи анонимен
всеки който го пише това е джен-дър
ПГМЕТТ
най-добрите са в 12В ГЕРОИИ!
И.А.
За едно време беше едно от елитните училища в Шумен.
Говоря когато беше " Техникум ".
Имаше специалности които създаваха кадри за заводите в региона. Кадри които бяха добре подготвени за производствените изисквания .
Нивото на образование тогава беше на доста високо професионално ниво.
Имаше страхотни преподаватели.
Лично за мен, трябва да се наблегне на новите предизвикателства на производствата които търсят кадри. Специалности като , Студена и Топла обработка , Машиностроителни профили, Оператори за новите CNC машини,
знам и мога
Картинката е като в другите училища, 8 клас се тикат напред, 11, 12 клас се крият отзад или от кадър. Училището е добро, особено откакто има търсените професии- електричество ( тънка професия с дебел портфейл), че и стипендиите в техникумите биват.