Българският национален отбор по волейбол вчера победи Словакия в контрола с 3:1 гейма, но по взаимно съгласие бе изигран и пети гейм в двубоя. Мартин Стоев започна с Евгени Иванов, Христо Цветанов, Андрей Жеков, Матей Казийски, Владо Николов, Пл.Константин и либерото Салпаров. Двата отбора изиграха много оспорвана първа част, а резултатът бе изравняван 12 пъти до 20:20. С отличен сервис и добра игра на мрежата националите ни наклониха везните в своя полза и спечелиха гейма с 25:21. През втория гейм ситуацията се повтори след първоначално предимство на Словакия, но България обърна резултата и успя да поведе, въпреки равностойната игра. След 20:20 отново силният сервис помогна на националите ни да спечелят гейма. В третия гейм титулярите от националния ни отбор се умориха и често допускаха грешки, което позволи на словаците да спечелят, макар и трудно, с 25:23. В четвъртата част Мартин Стоев смени всички титуляри с изключение на Жеков, Салпаров и Цветанов. Смените освежиха играта на България, което позволи нашите да спечелят гейма. В допълнителния гейм България безапелационно надделя с 25:19. След мача треньорът на националите Мартин Стоев коментира, че това е първи мач на отбора за сезона. "Не сме играли заедно от декември месец, а с Владо Николов и Матей Казийски сме имали само една тренировка в понеделник. Днес им беше втората. Излязохме малко като майстори, чакахме да спечелим с минимални усилия мача, но се видя, че като влязоха по-младите момчета, разликата в резултата се промени значително. За нас Словакия не е дразнител. В първия мач за европейска квалификация с Израел трябва да постигнем 3:0", каза наставникът на националите ни Мартин Стоев. Нетинфо