Красимир Анев завърши на 15-о място в индивидуалния старт на 20 км в Йостерсунд. Това беше втора надпреварата за сезона в Световната купа по биатлон. Анев допълни силното представяне на българския тим в първата седмица, след като през уикенда Владимир Илиев впечатли с десето място в спринта в шведския център.

Европейският шампион в дисциплината от Минск 2019 не допусна нито една грешка в четирите си стрелби. Анев беше един от едва двамата биатлонисти с подобно постижение, заедно с руснака Антон Бабиков. Заради по-бавното си бягане обаче българинът завърши на 3:47.7 минути зад победителя Мартен Фуркад.

Седемкратният носител на Големия кристален глобус поведе френския тим в паметно състезание. Първите четири места бяха окупирани от биатлонисти на Франция, като зад Фуркад се наредиха Симон Дестьо, Кентен Фийон Майе и Емилиен Жаклен.

Силното представяне на Франция допълни Фабиен Клод със седмо място. Между французите се наредих швейцарецът Бенямин Вегер, завършил пети, както и норвежецът Тарей Бьо. Победителят от спринта Йоханес Тингес Бьо направи три грешки в стрелбата и остана десети.

Другите българи Владимир Илиев, Димитър Герджиков и Антон Синапов не успяха да влязат сред първите 30. Световният вицешампион в дисциплината Илиев направи много слаб старт и допусна седем грешки, завършвайки едва 68-и. Герджиков се нареди 57-ми, а Синапов на едва 94-о място.

В събота предстои щафетата на 4х7.5 км при мъжете.