1700 бакалаври и магистри завършиха тази година Шуменски университет „Епископ Константни Преславски“. На официална церемония днес в зала „Арена Шумен“ 740 от тях, учили във факултетите по хуманитарни, природни, технически науки, и във факултета по математика и информатика, получиха своите грамоти и дипломи. От 13 ч. е церемонията за абсолвентите от Педагогическия факултет.
По традиция, преди да получат дипломите си за висше образование, абсолвентите положиха клетва за съпричастност и вярност към Шуменския университет. Те получиха поздравления от кмета на Шумен, областния управител, от ръководството на шуменски факултет на Медицинския университет.
„Днес вие с достойнство и чест ще получите дипломите си от Шуменския университет. Не забравяйте, че това е един от петте класически университета в страната. Той е наследник на Плисковско-преславската книжовна школа. Тази година е особена. През 2019 г. честваме 130 години от първите педагогически курсове в България, които са проведени в нашия университет и 100 години от първия педагогически институт в България. Това е вашият випуск. Затова всеки един от вас трябва да е горд, че е възпитаник на Шуменския университет. На добър час!“, каза в словото си ректорът на висшето учебно заведение проф. Георги Колев.
Отличникът на Випуск 2019 на ШУ е Деница Мичева, която завършва с пълно отличие бакалавърска степен в специалност „Връзки с обществеността“. „Днес е краят на едно четиригодишно пътуване към себе си, търсейки правилния път. Днес е и краят на безсънните нощи, дебелите книги и учебници, забавните ситуации по време на лекции и упражнения. Но това е и началото на един нов път. Пожелавам на всички колеги с труд и упоритост, с борбен дух и търпеливост да се реализират професионално. Стремете се към високи върхове и винаги носете интелектуалната енергия и вдъхновение в себе си“, пожела на колегите си Деница Мичева и ги призова да не спират да учат с думите на Константин Преславски „Търсете книгите, защото в тях ще намерите вечния живот.“
След връчването на дипломите стотици черни шапки полетяха в небето пред зала „Арена Шумен“.
ШУМ.БГ
Коментари
Вальо Кюмюра
Колко от висшистите могат да пишат и говорят на български език? Само си питам...
Анонимен
Честито! Бюрото по труда ги очаква с отворени обятия :)
Вилин Шери- вишис
4естито стоденти!
Анонимен
90% трудно говорят Български
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
важното е бройката да не закрият ШУ другото ама изобщо не е важно
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Не съм завършил ШУ
Колкото и скапан да ни е университета си е от голяма полза за града и винаги е бил. Благодарение на него през годините са се устроили в Шумен голям брой хора. Ако го нямаше този университет (какъвто и да е и каквото и образование да предлага и да е предлагал) града нямаше да е по-голям нито от Търговище, нито от Разград, нито от Силистра. Благодарение на университета Шумен все пак е нещо повече от останалите градове около нас.
В днешни дни хората, които го избират реално без да се лъжем са хора, които нямат много голяма финансова възможност, както и особенно големи амбиции за своето бъдеще. Не вярвам преди 40 години да е било нещо по-различно. Ако тогава си имал пари или си бил непосредствен човек, сигурно също нямаше да избереш да учиш тук, а в София, Варна, Виена или Русия например. Така е и сега - НИЩО НЕ СЕ Е ПРОМЕНИЛО.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата