Европейският шампион "Ливърпул" грабна своята първа купа от световното клубно първенство. Тимът на Юрген Клоп измъкна трудна победа с 1:0 след продължения срещу южноамериканския първенец "Фламенго".

Единствения гол в мача, който се игра в Доха, вкара Роберто Фирмино в 99-ата минута.

"Ливърпул" е вторият английски отбор след "Манчестър юнайтед" през 2008 г., който триумфира в сегашния формат на турнира. За седма поредна година купата отиде при европейския шампион.

Червените взеха реванш срещу "Фламенго" за загубата в Интерконтиненталната купа през 1981 г.

Мачът започна с натиск на "Ливърпул". Още в първата минута Фирмино получи подаване зад защитата на "Фламенго", овладя, но впоследствие стреля над вратата.

Червените стигаха лесно до наказателното поле на съперника. Мохамед Салах проби отдясно и върна топката към Наби Кейта, чийто удар не намери целта. По-късно Трент Александър-Арнолд застраши вратата на Диего Алвеш отдалеч.

Футболистите на "Фламенго" се отърсиха от началния шок и изравниха играта. Бразилският отбор имаше някои добри възможности, но Алисон ie отчете с добри намеси.

"Ливърпул" повиши оборотите в началото на втората част. Фирмино отново беше в центъра на събитията, като нападателят уцели страничната греда. Най-деен за "Фламенго" беше Габриел Барбоса, като Алисон спираше набезите на бразилеца.

В края на редовното време "Ливърпул" стесни кръга около наказателното поле на "Фламенго". Джордан Хендерсън отправи фалцов удар отдалеч, но Алвеш се намеси.

В добавеното време "Ливърпул" получи дузпа за нарушение на Рафиня срещу Садио Мане. Първоначално съдията беше убеден в отсъждането си, но след видеопреглед промени решението си.

Мачът влезе в продължения, като умората на играчите започна да взима връх. "Ливърпул" хвана неподготвена защитата на "Фламенго" с бърза контраатака. Мане подаде към Фирмино, който финтира вратаря и насочи топката във вратата.

Минута преди края бразилският отбор можеше да се върне в мача, но Линкълн Корея пропиля добра възможност.