"Челси" се върна на победния път с безупречен успех в лондонското дерби срещу "Тотнъм". Тимът на Жозе Моуриньо изигра слаб мач и заслужено загуби домакинството си с 0:2 срещу отбора на Франк Лампард.

В герой за "Челси" се превърна Уилиан, който вкара и двата гола за успеха. От 62-ата минута "Тотнъм" игра с човек по-малко заради червения картон на Хьон Мин Сон, който беше изгонен за удар без топка срещу Антонио Рюдигер.

За пръв път Моуриньо губи домакински мач срещу някой от бившите си отбори. Тимът му остава седми с 26 точки, докато "Челси" е с шест повече на четвъртото място.

Мачът се запомни с честата употреба на системата за видеоповторения. В момент от втората част привържениците на домакините хвърлиха предмети към част от играчите на "Челси".