Барселона" записа победа в първия мач под ръководството на новия треньор Енрике Сетиен. Каталунците се наложиха с 1:0 над "Гранада", като успехът дойде трудно след гол на звездата на тима Лионел Меси в 76-ата минута.

Гостите играха с човек по-малко в последните 20 минута, след като Херман Санчес беше изгонен заради втори жълт картон.

"Барселона" се отчете с 82% притежание на топката в мача. Последният път, когато каталунците записаха по-висок процент в първенството, беше на 11 май 2011 г. под ръководството на Хосеп Гуардиола (84%). Оттогава тимът е изиграл 326 мача в Ла Лига.

Мачът беше под №500 в треньорската кариера на Сетиен. В тях той има 188 победи.

С успеха "Барселона" се върха на върха в Ла Лига. След 20 кръга каталунците събраха 43 точки, колкото има и "Реал" (Мадрид).