Състезателката в биатлона Милена Тодорова продължи доброто си представяне на световното първенство в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. 22-годишната българка завърши 18-а в преследването на 10 км.

С една грешка в стрелбата Тодорова финишира на 1:32,6 мин. от победителката Доротея Вирер. По време на надпреварата тя напредна с девет места, след като в петък остана 27-а в спринта.

Това е най-доброто класиране на Тодорова при жените. Представянето й през сезона връща надеждите на България към женския биатлон, който нямаше добри резултати в последното десетилетие.

В началото на февруари Тодорова спечели един сребърен и два бронзови медала на световното за младежи. Тя беше единствената състезателка, която завършира с три отличия при жените.