Ромският отбор “Шумен” зае 2-ро място на 10-я Ромски футболен шампионат, който завърши преди няколко дни в град Септември. Днес, треньорът и капитанът на нашия тим връчиха спечелената купа на зам.-кмета по култура и образование Донка Иванова в знак на благодарност за финансовата помощ, която Общината им указа. В състезанието участваха 32 отбора от цялата страна, а за да стигнат до финала, шуменските футболисти трябваше да елиминират 4 тима. В първия мач победиха трудно Ихтиман с 3:2. След това ромите спечелиха с класическото 3:0 мача си срещу с.Ново село, за да стигнат до най-трудния си двубой. На следващия етап техен съперник беше “Самоков”. В редовното време мачът завърши 1:1, а според регламента продължения не се играят и срещата се решава директно с изпълнение на дузпи. При ударите от бялата точка шуменските роми бяха по-точни и спечелиха с 5:4. На полуфинала “Шумен” победи с минималното 1:0 отбора на с.Драгор и се класираха за финала срещу пазарджишкото с.Сарая. На полувремето “Шумен” губеше с 1:0, а само 5 минути след началото на втората част треньорът Александър Пашов извади отбора от терена в знак на протест срещу тенденциозното съдийство. Така финалът на 10-я Ромски турнир не завърши, а нашият отбор остана 2-ри, като грабна и приза за най-добър вратар - Юри Маринов. otbor “Отидохме на турнира почти без подготовка. Разширеният ни състав беше 27 футболисти, като почти всички играха. Някой от момчетата са тренирали футбол и играят в регионалната група. По мнението на всички, ние сме били най-добрият отбор и сме заслужавали да спечелим първото място, но съдиите ни порязаха. Сега се чувстваме морални победители”, сподели за ШУМ.БГ капитанът и вратар Юри Маринов. ШУМ.БГ