"Ботев" (Пловдив) се класира в полуфиналите в турнира за Купата на България, въпреки че срещна големи проблеми срещу втородивизионния "Ботев" (Гълъбово). Жълто-черните се нуждаеха от продължения, за да пречупят 10-ия във Втора лига, като спечелиха с 1:0.

В герой за пловдивчани се превърна 18-годишният Димитър Тонев. Той вкара едиинственото попадение 100 минути след началото на срещата.

"Ботев" е третият полуфиналист след носителя на отличието "Локомотив" (Пловдив) и ЦСКА. През миналия сезон жълто-черните стигнаха до финал.

Това е четвърто поредно класиране за пловдивчани на полуфинал.

В рамките на 90 минути тимът на Ферарио Спасов не изглеждаше мотивиран. Положенията пред вратата на тима от Гълъбово бяха малко, а пловдивчани се ограничиха с изстрели от средна и далечна дистанция.

Вместо това "Ботев" (Гълъбово) пропусна най-доброто положение, когато удар на Цветелин Радев беше избит от голлинията.

След 90 минути без гол, срещата влезе в продължения. Първите 15 минути бяха напът да изтекат без попадения, но тогава "Ботев" (Пловдив) вкара след красива атака. 17-годишният Станислав Шопов подаде към влизащия на скорост Тонев и той не сгреши, вкарвайки в мрежата.

Попадението обърка плановете на отбора от Гълъбово и до края на срещата съставът от Втора лига нямаше шанс да изравни.