93,33% от 15-те хиляди ученици в Шуменска област са обхванати от въведената заради коронавируса система за дистанционно обучение. 1150 ученици обаче не учат. Причината е, че нямат достъп до електронна среда.
"Справката ни показва, че 6,66% от всички ученици нямат интернет. Това са деца от семейства, живеещи основно в селата, но има и малка част в градовете", каза за ШУМ.БГ началникът на Регионалното управление на образованието Юлиян Тодоров.
От всички 65 училища в Шуменско най-проблемни са 5 - в селата Браничево, Памукчии, Мировци, Риш, както и СУ “Цанко Бакалов Церковски“ в Никола Козлево.
"Проблемът е, че не можем да обхванем учениците на 100%. Знаем точно кои са те, и когато бъде възстановен учебния процес, с тях ще се работи пряко. Може да е през лятото, може да се учи и в съботните дни, но те няма да изостанат", категоричен бе Тодоров.
Общият извод е, че в областта преподавателите бързо са се ориентирали точно кои информационни канали и платформи са най-подходящи за конкретните класове и образователният процес е на ниво.
ШУМ.БГ
Коментари
до предния коментиращ
Кое точно е нормално в момента? Учителите правят каквото могат. По-добре е без нищо. Големи разбирачи сте всички.
Да си разкажем вицове
Това дистанционно обучение е прах в очите, за да не се обяви нулева година. Няма човек в системата на образованието на всяко равнище да не е наясно със ситуацията. Дали обучението е онлайн или онлайф - все тая. И в двата случая е театър (с малки изключения), както и всичко останало у нас. Въпросът е по документи (както при европроектите) работата да е изрядна. Нещата са както и в правото. Важното е какво ще се докаже, а не кое е истината и моралното. А и зависи кой отсъжда ...
Родител
В ППМГ се преподава ежедневно на много добро ниво
Майка на петокласник
Родител
Следим изказванията на Министъра, за всяка степен (клас) формите на дистанционното обучение са различни. Важно е да се приемат от учениците и да не се сменят често ( за да не се объркват). А единна система за дадено училище щяло да се въведе , след анализи на сегашното обучение и препоръки. Примерно някои родители не искали " камери у дома им", други искали учителите да съобразяват, че имат много предмети и т.н. В " извънредно положение", най-важното е здравето и даскалския тон да не е задължителен.
Анонимен
ППМГ е изключение. Там и учителите са на високо ниво, както и голяма част от учениците. Отчитане на дейност е във всички други училища. Ефектът е(както по нагоре някой писа ) - по-добре това, отколкото нищо. Но пък не значи, че някои учители в други училища не се стараят. Има ги и си получават похвалата. За жалост много малък процент.
Анонимен
НЕ ПЛАЩАЙТЕ месечните си сметки за ток вода , не плащайте ипотеки, кредити! За периода от въвеждането на извънредно положение от 13 март до 13 май! НЕ ПЛАЩАЙТЕ! НИЕ сме СИЛНИ ЗАЕДНО!
здраве
Разбира се, че не бива да е нулева година! Има си поговорка: " Човек се учи, докато е жив", така че живи да са ни учениците ,живота ще ги научи, ако нещо са пропуснали. Сега е времето експерите да проучат "дистанционното обучение" в развитите страни и да въведат от следващите учебни година за желаещите. И не забравяйте, когато е онлайн - намалени часове, иначе е вредно за очите и мозъка. а до 7 клас- и на хартия ( тетрадки, учебници).
гражданин от село
Кое е това ППМГ ? Възможностиите зависят предимно от гена и възпитанието вкъщи. Нали не очаквате някой с "фунийка да налива знания".
Анонимен
Всеки сам да си образова детето а не да мрънка.