Германия записа равенство 2:2 с Беларус в първата контролна среща от общо пет, които са част от подготовката на тима за Евро 2008. Oтборът на Йоахим Льов показа доста недостатъци в защита. Мирослав Клозе откри резултата в 10-aта минута след пас на Лукаш Подолски, а Владимир Коритко си отбеляза автогол 10 по-късно, след като засече с глава пас на Давид Одонкор. Беларус, воден от Александър Хлеб, стигна до равенството с два гола на Витали Булига през втората част - в 61-aта и 88-aта минути. "Всички играчи ще бъдат в по-добра форма след 12 дни. Обещавам това. Играчите са уморени след тежките тренировки. Разочарован съм, че не успяхме да победим, въпреки че водехме с 2:0", каза Йоахим Льов. Кристоф Метцелдер и Торстен Фрингс се завърнаха с тима на германия след дълго лечение на контузии, а Марко Марин от Борусия Мьонхенгладбах направи дебют, след като се появи в игра през второто полувреме. Капитанът Михаел Балак игра само 45 минути, тъй като Льов направи доста смени в тима. По-рано тази вечер съперникът на България в световните квалификации за Мондиал 2010 Грузия завърши наравно - 1:1 с Естония в контролна среща. Домакините откриха резултата в 63-ата минута с попадение на Тармо Кинк, а Грузия изравни седем минути преди последния съдийски сигнал, когато точен бе Леван Кениа. Срещата се игра в Талин пред 2500 зрители.