Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на двойки на Откритото първенство на Франция. 20-годишната Пиронкова и парагвайската й партньорка Росана Де Лос Риос загубиха с 2:6, 2:6 от поставените под номер 4 Чъа-Юн Чуан и Юн-Ян Чан (Тайван) за 81 минути. Чуан и Чан, които съответно са седма и осма в световната ранглиста на двойки, започнаха силно и набързо поведоха с 4:0, което предреши изхода на първия сет. Тайванките, които играят заедно на двойки от 2005 година насам и имат 6 титли от турнири на УТА, две от които през този сезон, доминираха и през втория сет. Те взеха четири поредни гейма след 1:1, което се оказа достатъчно за крайната победа. Въпреки поражението, българката заработи 90 точки за класацията на УТА на двойки и 3350 евро от наградния фонд. Любопитното е, че Пиронкова победи Юн-Ян Чан в първия кръг на сингъл на Ролан Гарос след 5:7, 6:2, 6:0, но тайванката взе реванш в днешния мач на двойки. Нетинфо