Световната номер 1 Мария Шарапова отпадна на осминафиналите на втория за годината тенис турнир от Големия шлем "Ролан Гарос" в Париж. 21-годишната рускиня загуби от сънародничката си Динара Сафина в трисетов мач. В първия сет Шарапова победи със 7-6. В тайбрека световната номер 1 спечели срещу Сафина с 8:6 точки. След това във втория сет отново се стигна до тайбрек, който обаче бе спечелен от Сафина със 7:5 точки, за да изравни тя резултата след 7-6 в своя полза. В заключителната трета част младата Динара отказа рано с пробив Мария Шарапова и стигна до крайната победа след 6-2. Така първата сензация на Откритото първенство на Франция вече е факт, след като рускинята Мария Шарапова, която е лидер в световната ранглиста след отказването на белгийката Жюстин Енен, отпадна още във фазата на осминафиналите. Шарапова бе и най-големият фаворит за спечелване на титлата на Ролан Гарос - единствената от Големия шлем, която не е печелила. 22-годишната Динара - по-младата сестра на руския тенисист Марат Сафин, потвърди добрата си форма на турнира в Берлин, където триумфира. На четвъртфиналите Сафина ще срещне друга рускиня - Елена Дементиева. При мъжете, Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите във Франция, като това му участие на този етап в турнир от Големия шлем е 16-о поред. Днес швейцарецът се наложи с 6:4, 7:5, 7:5 над представителя на домакините Жулиен Бенето. Съперник на Федерер в следващия кръг ще бъде поставеният под номер 24 на турнира Фернандо Гонсалес (Чили), който пък по-рано днес елиминира Роби Джинепри. Мачът на Федерер беше прекъсван два пъти заради дъжд, а Бенето- един от петимата французи на осминафиналите, проби сервиса на именития си съперник и в трите сета. Федерер обаче успя да обърне развоя на сетовете в последния момент и така се класира напред. "Допусках грешки, но главното е, че продължавам напред. Не съм смятал, че Жулиен ще ме елиминира, но определено той ме затрудни", каза след победата си швейцарската суперзвезда.