Реал" (Мадрид) излезе начело в испанското първенство. Белите победиха с 2:1 "Реал Сосиедад" като гост с головете на Серхио Рамос от дузпа и Карим Бензема.

Осем кръга преди края на сезона воденият от Зинедин Зидан отбор е с равни точки с "Барселона", но с по-добри показатели в преките двубои.

През първото полувреме "Реал" имаше превъзходство, но не успя да стигне до гол. След почивката белите получиха дузпа, която Рамос вкара. Малко след това имаше спорове, след като резервата Аднан Янузай отбеляза за 1:1, но беше отсъдена засада на Микел Мерино.

По-късно Бензема увеличи преднината на "Реал" (Мадрид). В края Мерино намали и вдъхнови домакините за заключителен щурм, но те не успяха да стигнат до равенство.