"Царско село" си осигури още един сезон в Първа лига, след като спечели баража за оставане в елита. Тимът надигра "Септември" в столичния сблъсък с 2:0, а попаденията в срещата отбелязаха Георги Минчев още в 19-ата минута и Симеон Мечев в добавеното време.

Двубоят не се запомни с красиви изпълнения, а с повече битка, много малко точни изстрели и шест жълти картона.

Тимът на Любослав Пенев ще започне втори сезон в Първа лига, след като преди година стигна до историческа промоция. "Септември" не успя да се завърне в елита и ще трябва да играе още година във Втора лига. През този сезон съставът завърши втори в класирането, зад ЦСКА 1948.

Мачът започна с много битка. В 19-ата минута Георги Минчев се разписа, като стреля към вратата на "Септември", а там Валентин Галев не се намеси добре и при опит да избие топката влетя в мрежата му - 1:0.

До края на първата част нямаше повече точни удари към някоя от двете врати.

След почивката "Септември" беше по-активен, пое инициативата и притисна тимът от Първа лига. Футболистите на Милен Радуканов обаче така и не стигнаха до много на брой голови положения.

Най-добрият шанс се откри след пробив на Георги Русев отляво, но Владимир Николов не успя да засече топката.

Вместо това в добавеното време на мача Симеонн Мечев вкара втори гол за "Царско село" и гарантира успеха на своя тим.