Звездата на "Ювентус" Кристиано Роналдо записа историческо постижение, след като се превърна в първия футболист, който вкарва по 50 или повече попадения в Серия А, Ла Лига и Висшата лига.

Той е и играчът, достигнал най-бързо кота "50 гола" в италианското първенство. 35-годишният португалец се нуждаеше от 61 мача, за да подобри върховото постижение на Андрий Шевченко (68 двубоя).

Подобряването на рекорда дойде в мача мача срещу "Лацио". "Ювентус" надигра с 2:1 съперника, като Роналдо отбеляза и двете попадения за "бианконерите" в рамките на няколко минути в началото на втората част.

Нападателят е едва третият състезател в историята на "Ювентус", който вкарва поне 30 гола в първенството за една кампания. Толкова има и нападателят на "Лацио" Чиро Имобиле, като двамата с Роналдо водят битка за голмайсторския приз.

Успехът приближи "Ювентус" до девета поредна титла. Четири кръга преди края "бианконерите" имат преднина от осем точки пред втория "Интер".