Локомотив" (Пловдив) се класира за втория предварителен кръг в Лига Европа след победа над черногорския "Искра" с 1:0. Носителят на Купата на България надви трудно съперника си.

Единственият гол вкара Димитър Илиев от дузпа в 75-ата минута.

За втора поредна година "Локомотив" прескача първото стъпало в Европа. Този път тимът на Бруно Акрапович имаше повече проблеми, а голът на Илиев се оказа и единственият точен удар за черно-белите в хода на срещата.

По същото време друг от българските представители в турнирите "Славия" напусна Лига Европа. Белите загубиха с 1:2 като гост на "Кукеши" от Албания.

Патрик Фрайдей изведе вицешампиона на Албания напред в 56-ата минута от дузпа. Все пак "Славия" изравни в 81-ата минута след хубав изстрел с глава на Калоян Кръстев с глава.

Радостта на българския тим продължи само четири минути, като Годберг Купър вкара втори гол в 85-ата минута и прати "Кукеши" напред.