Футболистите на Рома отбелязаха 4 гола само през началния половин час игра в първа финална среща от турнира за купата на Италия по футбол и взеха добър аванс преди реванша, побеждавайки Интер с 6 : 2. Капитанът на Рома Франческо Тоти даде мечтан старт за столичния тим, разписвайки се още в първата минута на мача. Даниеле де Роси и Симоне Перота отбелязаха по един гол в 6-тата и 16-тата минута, преди Ернан Креспо да върне едно попадение за Интер. В 31-вата минута Мансини успя също да влезе в списъка на голмайсторите за мача, осигурявайки комфортна преднина на “вълците” още преди почивката. Второто полувреме определено бе на Кристиян Панучи. Той вкара първия си гол в срещата в 54-тата минута , а в края на мача се разписа още веднъж. Междувременно Креспо бе вкарал отново за гранда от Милано. Рома загуби предишните два финала за купата на страната точно от Интер и сега столичните тифози се подготвят за сладък реванш. Ответният мач е на 17 май на “Джузепе Меаца”. БГНЕС