Отборите на Полша и Австрия направиха самоубийствено равенство 1:1 във втората среща от втория кръг в Група „B”, която се игра на стадион „Ернст Хапел” във Виена. Поляците започнаха много по-активно срещата и се опитаха да открият резултата още в самото начало на двубоя. Австрийците обаче взеха инициативата и в 5-та минута капитанът Иваншиц отправи силен удар към вратата на Полша, но топката мина над горната греда на Артур Боруц. Контраатака за домакините пък бе спряна от съдията Хауърд Уеб в 9-та минута, тъй като капитана на „дружина полска” Бак спря непозволено Харник. Иваншиц застана зад топката и изпълни отсъдения пряк свободен удар, но поради голямата дистанция от над 30 метра, Боруц нямаше проблеми да улови коженото кълбо. В 11-та минута, централният нападател на Австрия Мартин Харник бе изведен сам срещу вратаря на Полша, но острието на Вердер Бремен направи невероятен пропуск и изпрати топката в аут. В 13-та минута, Харник направи отново невероятен пропуск. Коркмаз направи един дълъг рейд по лявото крило на атаката на Австрия и центрира отлично топката в наказателното поле на поляците, а Харник от два метра би в тялото на Боруц. Поредна контраатака на домакините изведе Лайтгеб сам срещу Боруц в 16-та минута, но стража отново бе блестящ и спаси с плонж сигурно попадение в своята мрежа. Поляците така и не успяваха да организират своята игра, а отделните звена в тима на Лео Беенхакер бяха разкъсани от силната игра на халфовата линия на австрийците. В 22-та минута, Австрия продължи да мачка своя съперник, но Боруц не допускаше да бъде преодолян от налитащите като оси нападатели на домакините. Пет минути по-късно, поляците поизравниха играта и опитаха няколко атаки, като за пореден път станахме свидетели на правилото, че когато не вкараш, ще ти вкарат. След първата по-сериозна атака за Полша, играчите на Беенхакер вече водеха с 1:0 в 30-та минута. Еузебиуш Смоларек центрира към Сагановски, играча на Саутхямптън финтира двама защитници до лявата греда на вратата на Австрия и подаде на Рожер Гереро, който нямаше как да сгреши, тъй като беше на половин метър пред голлинията на вратаря Махо. Така, двата тима се оттеглиха на полувремето при резултат 1:0 за Полша, като това бе първо попадение за поляците на Евро 2008. В 47-та минута, Иваншиц претендира, че е спънат в наказателното поле на Полша, но съдията Уеб остана безмълвен. Голмайсторът Гереро пък изведе прекрасно Смоларек в 51-та минута, нападателят на Сантандер излъга защитник на Австрия, шутира, но Махо спаси неговия удар. В 56-та минута, Полша получи право да изпълни фаул отляво на Махо, след като Сагановски бе фаулиран. Кжиновек центрира, но не се получи нищо опасно. В 62-та минута, отново Кжиновек бе изведен сам срещу противниковата врата, но английският рефер Уеб отсъди засада. Вратарят на домакините Юрген Махо пък трябваше на два пъти да избива опасни удари на капитана Яцек Бак и на Мариуш Левандовски в 64-та минута. Кжиновек изстреля истински снаряд към австрийската врата от фаул в 68-та минута, но стражът на домакините Махо, който играе за гръцкия АЕК, спаси с върха на пръстите си. Австрийците имаха шанс да изравнят в 75-та минута, но удара на влезлия като резерва Ивица Вастич бе високо над вратата на Боруц. Стражът на Селтик направи първата си грешка в мача чак в 79-та минута, когато изпусна една топка при центриране на Австрия, но полската отбрана се справи със ситуацията. Австрия успя обаче да изравни резултата в третата минута на продължението на мача. Левандовски задържа Прьодъл в наказателното поле на Полша, а Ивица Вастич бе безкомпромисен от бялата точка и с шут в горния десен ъгъл на вратата на Боруц оформи крайното 1:1.