42-ма водачи на моторни превозни средства са глобени от началото на август до днес за неспазване на почасовата забрана за движение на пътя от Паметник "Създатели на българската държава" до Стария град.
Санкцията за навлизане срещу забранителен знак, налагана в конкретния случай, е в размер на 30 лева, съобщиха за ШУМ.БГ от пресцентъра на шуменската полиция.
Катаджиите са давали дежурства в участъка както сутрин от 6,00 до 9,00 часа, така и вечер от 18,00 до 21,00. Над 90% от фишовете са написани по време на вечерната забрана, обясниха от полицията.
Припомняме, че предложението за обособяване на участъка като пешеходна зона дойде от 13 спортни клуба и Туристическо дружество "Мадарски конник". Кметът Любомир Христов направи обществено обсъждане, на което се изказаха различни тези, като накрая той взе решение и издаде заповед не за пълно, а за почасово затваряне на участъка.
След въвеждането на забраната за автомобили, отсечката се превърна в предпочитано място за разходка на малки и големи, както и за велосипедисти.
ШУМ.БГ
Коментари
Барко-барбекюто
Добре де, с новите мерки пак става да ходим да хапваме на барбекю горе, само тези 40км/ч са малко пресилени, горе си е прав път, можеше да си остане 90км/ч ограничението, а който иска да се мори и да ходи пеш да бега далеко в гората. Нали парковете са за това, да хапваме барбекю, че да не заслабнем, поне да има защо да ни наричат тулупи, както се изказа и Бойко дори.
Анонимен
трябва да има легнали полицайки и даяджийки,поне 4 парчета,и движението ще е до там!
Тодор
Много хора вече разбраха, че само с лапане и с возене нещата стават много зле със времето. Включително и аз, дълги години бях свикнал навсякъде с колата да се движа, все едно съм инвалид, а резултата беше че минах 80кг. И аз разбрах, че само с возене не става, трябва и ходене, дори и бягане от време на време. Сега съм около 65кг., определено се чувствам много по-добре за моите 180см. височина, за което ми помогна платото, редовни обиколки пеш и дори бягане от време на време. Положителното е че много хора също разбраха истината и горе се срещат все повече ходещи. Което е много положителна тенденция. Ако кмета спре колите долу в града, това ще стимулира още повече хора да проумеят, че само със седене не става, и ходене трябва.
вече столичан
Нали знаете защо лапетата обичат да си карат застаряващите БМВ-та и Ауди-та горе на платото? Защото е близо и като закъсат им идва по-евтино рапатрака да ги изтътри до пред панелката им, а и да се качиш горе да направиш 2-3 бързи обиколки не иска много нафта, и 3-4 литра стигат, то отде пари за повече при лапетата?
Анонимен
Да направят "легнали полицаи" за ограничаване любителите на високи скорости. Пътя е дълъг - за майки с деца е непосилно посещението горе из природата, освен ако не е с кола(а не само за майки с деца). Затварянето на пътя подобен начин е абсурден - начин да допълнят хазната. Подкрепям и идеята за вело алея и тротоар около пътя.
Анонимен
Затварянето на пътя е много по-лесно, отколкото изграждането на велоалея и тротоар. Сегашните управляващи нямат нито умствен, нито финансов капацитет за подобно строителство. Така смятат проблема за решен, но на практика дискриминират много повече хора в лицето на пътуващите с автомобили. И това, обаче, отказват да го осъзнаят. Следващия път пак гласувайте за тях.
Анонимен
Бла'аря, кмете! Аз обичам да се разхождам по булевард Симеон Велики, в участъка от жп. спирка Тракия до Томбул Джамия. Искам общината да ми осигури спокойствие и да затвори този туристически маршрут.
Анонимен
Значи, ако отидем в 17:45ч. на заслон с колата, но се окаже, че сме забравили нещо в бързината, ще се наложи да слезем до града и да се върнем обратно пеш?! Също така, ако решим да си тръгнем в 20:00ч., ще се наложи да си оставим колата горе и да се върнем друг път, за да си я вземем, ИЛИ ще трябва да стоим още един час, за да може да минем по пътя?!?
Всички, които са внесли, подкрепили и харесват тази "идея" сте малоумни.
Анонимен
Ето как е решен проблема към момента. Монтиране на два забранителни знака с допълнителна табела за около 50-60 лв. Вече са изплатени и продължават да вкарват пари в бюджета. Същевременно се увеличава напрежението между отделните категории посетители на платото-получава се разделение на обществото, знаете с каква цел. Изграждането на легнали полицаи решава проблема окончателно, дават се много повече пари, а и не носят приходи в бюджета. Дано вземат да помислят и за благото на данъкоплатците.