Холандия победи с 4:1 Франция в мач от група C на Евро 2008 и се класира за четвъртфиналите на турнира. Двата тима изнесоха великолепна футболна продукция и задоволиха напълно очакванията на 32 000 зрители на стадион "Де Сюис" в Берн. В деветата минута "оранжевите" поведоха с 1:0 след гол с глава на Кайт. Холандецът излезе победител в любопитна футболно-сумо схватка с Флоран Малуда и от границата на малкия пеналт засече топката в мрежата на Купе. Холандия продължи да стои по-добре на терена и в 20-ата минута отново Кайт имаше шанс да се разпише, но стреля над вратата. Франция "показа зъби" в 23-ата минута, когато Сидни Гову се освободи добре от двама противници и леко по диагонал обстрелва Едвин ван дер Саар. Стражът обаче направи добро спасяване с крак и резултатът остана непроменен. Вратарят бе победител и в три ситуации между 32 и 34-ата минути, когато спаси рутинно удари на Малуда и Гову и майсторски спря шут на Франк Рибери. Очевидно бе желанието на "лалетата" да приемат играта в собствената си половина и да разчитат на бързината на Снайдер и Кайт на контраатака. Така те имаха възможност за гол в 37-ата минута, но останал безпомощен в нападение, Снайдер стреля отдалеч и Грегори Купе улови без проблеми. Тиери Анри в 42-ата минута напомни за най-добрите си години, овладявайки кълбото с гръб към вратата и опитвайки изненадващ шут след бързо обръщане. Топката обаче профуча край вратата. Франция започна вихрено втората част и в 48-ата минута след продължително разбъркване пред ван дер Саар, Анри стреля силно, а хвърлилият се самоотвержено напред Андре Оойер изби в корнер, помагайки си неволно с ръка. Французите претендираха за дузпа, но реферът Фандел посочи корнер. Тиери Анри беше главно действащо лице за трети пореден път, когато в 53-ата минута получи чудесен пас от Малуда, но останал сам срещу вратаря, прехвърли и него и вратата. Явно изпитващият трудности в защита "оранжев" тим отново показа силата си на контраатака в 58-ата минута, когато Робен напредна мълниеносно по лявото крило, а острото му центриране бе засечено от влезлия няколко минути по-рано Робин ван Перси за 2:0. Самата атака пък бе започната от фамозно отиграване на Рууд ван Нистелрой в средата на терена. Двата тима буквално не даваха на зрителите да си поемат дъх и в 62-та минута техничен удар на Робен бе спрян авторитетно с една ръка от Грегори Купе. Малко преди това пък ван дер Саар бе направил поредното си добро спасяване, след удар на Рибери. Франция все пак се върна в мача в 71-ата минута, когато Вили Саньол напредна мощно по десния фланг, подаде към Анри и за доказания голмайстор не бе трудно да отклони топката във вратата за 2:1. "Петлите" още се радваха на гола, когато в следващата минута Снайдер пусна хитър пас към Робен в наказателното поле и последният с удар от нулев ъгъл направи 3:1 за Холандия. Куриозен гол в 83-ата минута можеше да отбележи ван Нистелрой. Нападателят засече топката с глава от границата на голямата пеналтерия, а Купе спаси със сетни сили, секунда преди кълбото да влети в мрежата му. Ариен Робен в 90-ата минута бе нещастен да види как ударът му минава на половин метър от лявата греда на френската врата. Във втората минута на даденото от рефера продължение Уесли Снайдер доуби съперника с великолепен удар извън наказателното поле, оставил без шансове Купе и довел нещата до 4:1 Победата направи Холандия сигурен победител в група С на Европейското първенство. Възпитаниците на Марко ван Бастен имат шест точки, а следващите ги в класирането - Румъния са с по две. Италия и Франция имат по една. В последния кръг играят Холандия - Румъния и Франция - Италия