Отборът на Русия прегази Швеция в мача на двата отбора в група "D" на европейското първенство в Австрия и Швейцария и се класира на четвъртфиналите в турнира за сметка на скандинавците. Руснаците победиха с 2:0, но резултатът изобщо не отразява превъзходството им в двубоя. Головете отбелязаха Павлюченко в 24-тата минута и Аршавин в 50-тата, а гредите на няколко пъти спасиха шведите от още попадения във вратата им. Русия ще срещне на четвъртфинала Холандия. В другия мач от групата, който бе без значение за крайното класиране, Испания се наложи над Гърция с 2:1. Испанците трябваше да обръщат мача, след като губеха на почивката с 0:1, но отново показаха, че са борят докрай и в 90-тта минута Гуиса отбеляза победното попадение. Европейските шампиони от Гърция напускат турнира не просто в груповата фаза, а дори без спечелена точка. Испани ще играе четвъртфинал с Италия. БГНЕС