Капитанът на германския национален отбор по футбол Михаел Балак заяви на пресконференция, че Бундестима ще отстрани тази вечер Португалия в първия четвъртфинал на Евро 2008, тъй като всеки вече отписва германците от борбата за титлата. Халфът на Челси смята, че Бундестима е пострадал от огромните очаквания на всички и това е повлияло на играта на състезателите. Но Балак, чийто нов треньор в английския тим е точно наставника на португалците Сколари, заяви: "Ролята на аутсайдери в този мач ни подхожда! Ние дойдохме тук с големи очаквания, но бързо бяхме свалени на земята. Явно е, че очаквам с нетърпение да се срещнем отново с португалския тим. Ние играхме срещу тях на световното първенство за третото място. Очаквам с нетърпение да се изправим отново срещу тях. Независимо от факта, че не играем както трябва, аз съм убеден, че ще победим Португалия. Истина е, че аз познавам няколко играчи на португалците. Те играят много добре индивидуално в атака и не се концентрират много в защита. Имат и прекрасни играчи като Кристиано Роналдо, който направи отличен сезон в Англия. Мисля, че ще бъде доста трудно срещу тях, тъй като и двата отбора искат да играят на полуфиналите. Ние вече се водим аутсайдера в този мач, но пък аз мога да кажа, че ние нямаме проблеми с това и сме доволни, че ни подценяват". Първият четвъртфинал на Евро 2008 между отборите на Германия и Португалия е тази вечер от 21:45 часа на стадион "Сент Якоб Парк" в Базел, а главен рефер ще бъде шведът Петер Фрьодфелд. /БГНЕС