Хетафе срази Барселона с 4:0 и си осигури място на финала за Купата на краля по футбол въпреки загубата в първата среща с 5:2. Барса, 24 пъти носител на купата, беше надиграна по всички показатели от своя съперник, който с общ резултат 6:5 се класира за финала, където ще срещне Севиля на Сатяго Бернабеу. От първия съдийски сигнал Хетафе обсади вратата на Барселона, но въпреки многото възможности резултатът беше открит 7 минути преди почивката от Франсиско Каскеро след ъглов удар. Пет минути по-късно след грешка на Дзамброта нападателят на Хетафе Даниел Гуиза удвои. След пряк свободен удар Дорада доведе резултата до 3:0 25 минути след подновяването на играта. Гуиза добави още един гол в своя актив и направи срамна загубата на Барса. Ройтерс