САЩ победи България с 3:0 гейма (25:23, 25:16, 25:15) в мач от група "C" на Световната лига по волейбол. Срещата се игра в зала "Сиърс Сентър Арена" в Чикаго, пред 4 000 зрители, като 1 500 от тях бяха българи. Мачът започна по-добре за домакините от САЩ и те поведоха с 5:1 точки, като принудиха селекционерът на България да вземе прекъсване. След почивката българите успяха да намалят разликата и до първата техническа пауза бе намалена на 4:8. Добри изяви на Ананиев и Милушев, Цветанов и Гайдарски доведоха резултата до 11:10 в полза на България. Доброто разбирателство между Жеков и Милушев, както и стабилната игра на блокада, доведе до 16:14 в полза на нашите. След паузата домакините подобриха играта си и се стигна до 22:18 в тяхна полза. Първият гейм завърши 25:23 за САЩ. Близо 2000 български фенове подкрепяха мощно националния ни отбор с много родни знамена в бяло, зелено и червено. Българските емигранти в Чикаго накараха момчетата на Мартин Стоев да се чувстват почти като у дома си. Скандиранията "Българи юнаци" не сприраха, но това не помогна на нашите волейболисти да победят. Организаторите бяха се погрижили за българските запалянковци и на почивките танцьори в носии играеха народни танци на полето. В началото на втория сет американците показаха по-добра игра и поведоха с 8:4 точки. Последваха още грешки в играта на възпитаниците на Мартин Стоев и резултатът стана 16:8 за САЩ. Силният сервис на домакините даде резултат, българските волейболисти имаха проблеми с посрещането и резултатът стана 21:14. Крайният резултат в гейма е 25:16 в полза на САЩ. Точка за точка се играеше в третия сет и се стигна до резултат 10:10. Добрите сервиси отново бяха силен коз за САЩ и домакините поведоха със 17:11, а след нови прекрасни комбинации се стигна до крайното 25:15. Утре от 03:00 часа българско време е вторият двубой между двата тима.