"Ливърпул" се класира за четвъртия кръг на "ФА къп" след успех с 4:1 над "Астън Вила". Тимът от Бирмингам излезе с младежите заради бума на заразени с коронавирус в отбора, като средната възраст на състава беше 18 години и 294 дни.

Английският шампион имаше пълно превъзходство в мача, но до 60-ата минута резултатът беше 1:1. Садио Мане откри още във четвъртата минута, а с единствения точен удар на "Астън Вила" 17-годишният Луи Бари изравни в края на първата част и накара домакините да мечтаят.

Младите футболисти обаче не издържаха физически и се пропукаха. "Ливърпул" стигна до успеха с три гола за пет минути. Точни за червените бяха Джорджиньо Вайналдум, Мане и Мохамед Салах.

"Ливърпул" завърши мача с 84% притежание на топката. Тимът на Юрген Клоп имаше 29 възможности за гол, като отправи 13 точни удара.