С разгромен успех над "Шалке" като гост "Байерн" (Мюнхен) увеличи аванса си на върха в Бундеслигата. Баварците стигнахаа до победа с 4:0 на "Фелтинс арена" и се възползваха от грешната стъпка на "Лайпциг" ден по-рано, за да поведат със седем точки.

Томас Мюлер изведе шампионите напред в 33-ата минута. Другите голове паднаха след почивката - Роберт Левандовски се разписа в 54-ата минута, а в края точни бяха Мюлер (88-а) и Давид Алаба (90-а).

Победата е шеста за "Байерн" в последните седем срещи в първенството. Мачът беше паметен и за Левандовски, който вкара в осмо поредно гостуване. Така полякът записа рекорд в Бундеслигата.

"Шалке" остава на дъното в таблицата с едва една победа в 18 кръга и има само седем точки.