Българската състезателка Милена Тодорова продължи с доброто си представяне на европейското първенство по биатлон в Душники-Здруй. След осмото място в индивидуалното тя завърши 11-а в спринта на 7.5 км.

Тодорова отново показа бързината си и се отличи с четвърто бегово време, но грешка във втората стрелба не й позволи да се намеси в борбата за медалите. 23-годишната състезателка финишира на 31,4 сек. от победителката Байба Бендика от Латвия.

В събота предстои преследване при жените.

Тодорова остана единственият представител на България на европейското, след като в четвъртък Владимир Илиев и Владимир Оряшков напуснаха шампионата. Те ще отпътуват за Риднаун, където ще проведат възстановителен лагер с останалата част от отбора.

Илиев, който завърши 17-и в първото състезание, е почувствал болки в коляното и екипът е преценил да не рискува здравето му.