Реал" (Мадрид) записа изненадваща загуба с 1:2 от "Леванте" като домакин в мач от Ла Лига. Тимът на Зинедин Зидан претърпя разочарование, след като поведе рано, но допусна обрат.

Гостите от "Леванте" можеха да спечелят и по-убедително, но направиха много пропуски, като Тибо Куртоа спаси дузпа.

"Реал" остана рано с 10 човека заради червен картон на Едер Милитао още в деветата минута. Въпреки това само четири по-късно Марко Асенсио изведе домакините напред.

В 32-ата минута Хосе Моралес вкара много красив гол, с който изравни, а в началото на втората част Роджер Марти пропусна дузпа. Нападателят се реваншира 12 минути преди края, когато донесе успеха на тима си.

Загубата е първа за белите в Ла Лига от 28 ноември. Тогава тимът отново отстъпи като домакин - с 1:2 срещу "Алавес".

Формата на "Реал" обаче е много колеблива, като в трети от последните четири срещи съставът губи. Тимът остава на седем точки зад лидера "Атлетико" (Мадрид), който има и два мача по-малко.