"Барселона" се класира на полуфинал в Купата на краля след зрелище и голов трилър с "Гранада". Каталунците победиха с 5:3 след продължения, като редовното време на "Нуево лос Карменес" завърши 2:2.

В трети пореден мач в турнира "Барселона" срещна неочаквани проблеми и беше близо до отпадането, но все пак стигна до успеха. Каталунците на практика обърнаха загубен мач, като до 88-ата минута губеха с 0:2. Кенеди в 33-ата и Роберто Солдадо в 47-ата минута дадоха аванс на андалусийци.

Всичко отиваше към успех за "Гранада", когато Антоан Гризман намали в 88-ата минута, а в добавеното време Жорди Алба изравни с гол с глава.

Стигна се до продължения, в които Гризман вкара в 100-та минута, а три по-късно Феде направи 3:3 от дузпа.

Във второто продължение "Барселона" показа по-здрави нерви, като първо Френки Де Йонг в 108-ата, а после и Алба с красиво изпълнение в 113-ата минута донесоха трудния успех на каталунците.